Rezervasyon

Rezervasyon Yönetimi

Roommate Otel Yönetim yazılımı, oda satışlarınızı ve yönetimini kolaylaştıracak rezervasyon sistemine sahiptir.

 

Rezervasyon Yönetimi, Roommate Otel Yönetim yazılımı

Yeni bir rezervasyon yapılırken oda blokajı yapabilirsiniz ya da rezervasyonunuzu oda tipi üzerinden kaydederek, oda blokajını check in tarihinde yapabilirsiniz.

Periyodik Fiyatlandırma özelliğini kullanarak rezervasyonların fiyat bilgilerini belirleyeceğiniz sezon değerleri üzerinden rezervasyona otomatik olarak atayabilirsiniz.

Roommate rezervasyon sistemi fiyatlandırma yöntemi olarak oda bazlı fiyatlandırma ve kişi bazlı fiyatlandırma yöntemlerinin ikisini de desteklemektedir. Oda bazlı fiyatlandırma yönteminin seçilmesi halinde ücretlendirme odada kalınan kişi sayısı dikkate alınmaksızın yapılır. Kişi bazlı fiyatlandırma yönteminin seçilmesi ile odada konaklayan kişi sayısına bağlı olarak konaklama ücretlendirmesi yapılır.

 

Rezervasyon altyapısı Misafir Kartları ile  entegre çalışmaktadır. Konaklama bilgileri ile misafir bilgileri aynı ekranda hızlıca görüntülenebilir. Maliye raporu bu entegrasyon sayesinde oluşturulur.

 

Rezervasyon Yönetimi, Roommate Otel Yönetim yazılımıYeni rezervasyon oluşturmak için önce tarih aralığı sorgulanarak istenen oda tipinde müsaitlik olup olmadığı kontrol edilir. Müsaitlik olmaması durumunda mevcut oda sayısından daha fazla satış yapılmasını engellemek adına sistem size uyarı vermektedir. Bu uyarı tavsiye niteliğindedir. Mevcut oda sayısından daha fazla satış yapmak isteyen kullanıcılar bu uyarıyı onaylayarak oda tipinde müsaitlik olmamasına rağmen sisteme yeni rezervasyon kaydını girebilir.

 

Rezervasyon sistemi Roomrack ve Roomplan ile entegredir. Rezervasyon listesi ekranı ile geçmiş, gelecek ve iptal edilmiş rezervasyonlar görüntülenebilir ve çeşitli formatlarda raporlar elde edilebilir. No show olarak işlenmiş rezervasyonlara No Show Raporları bölümünden hızlıca ulaşılabilir. Bu kayıtlar da çeşitli formatlarda raporlanabilir ve çıktı olarak alınabilir.

 

Rezervasyon sisteminde kullanıcılar yetkileri çerçevesinde işlemler yapabilirler. Rezervasyon giriş yetkisi, Rezervasyon iptal yetkisi, Rezervasyon güncelleme yetkisi kullanıcılara ayrı ayrı tanımlanarak kullanıcıların yetkileri oluşturulabilir.

 

Rezervasyon giriş yetkisi olmayan ancak hızlı rezervasyon yetkisi tanımlanmış kullanıcılar hızlı rezervasyon menüsünü kullanarak mevcut iş gününde boş odalara rezervasyon kaydedebilir.